web analytics

İbrahim Adnan Saraçoğlu | Zayıflama, Kürler, Şifalı Bitkiler

İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun zayıflama kürü, boy uzatma, soğan kürü, incir kürü, sivilce, lahana, kolestrol gibi çeşitli bilgilerini içeren internet sitesidir.

unutkanlik-havucUnutkanlığa ve Alzheimer’a iyi gelen Havuç Kürük

1) Yemeklerinizde veya salatalarınızda tercihli olarak kullanacağınız havuç sadece bir beslenme şeklidir. Eğer onun tedavi edici veya önleyici gücünden faydalanmak istiyorsanız, mutlaka kürünü uygulamanız gerekir.
2) Havuç suyunun önemli bir özelliği de yemek borusu ve mide yanmasına karşı olan gücüdür. Mide yanması çekenler için bir bardak havuç suyu bulunmaz bir nimettir. Eğer mevsiminden dolayı veya herhangi bir nedenle havuç bulunamıyorsa, sadece ve sadece iki yudum olarak içilecek soğuk sütün, yemek borusu ve mide yanmasına karşı nasıl etkili olduğu içtikten üç-dört dakika sonra hissedilebilir.
3) Havuç kürünü uygularken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Satın aldığınız havuçlar taze ve olgunlaşmış olmalıdır. Kolay bükülebilen veya tazeliğini kaybetmiş olan havuçları satın almayınız. Kolayca eğilebilmesi, havucun tazeliğini yitirmiş olduğu anlamına gelir. Tam olgunlaşmadan (genç) toplanmış olan küçük havuçlarda şeker oranı yüksektir (yaklaşık %6). Havuç olgunlaştıkça içerdiği şeker oranı da azalır. Havucun rengi ne kadar güçlüyse içerdiği beta karoten maddesi de o kadar fazladır.
4) Taze sıkılmış havuç suyu kürünün tüketim zamanı da oldukça önemlidir. Özellikle unutkanlığa ve Alzheimer hastalığına karşı kullanılırken akşam yemeklerinden en az iki sonra içilmesi gerekmektedir. Akşam yemeğinden iki saat sonra uygulanacak TSHS kürünün özel durumları vardır. Eğer o akşam bir gerilim filmi seyrediyorsanız, işiniz gereği geç saatlere kadar çalışmak durumundaysanız veya henüz uykunuz gelmemişse havuç suyunu akşam yemeğinden iki saat sonra içeceğim diye kendinizi programlamayınız. TSHS kürünün uygulanmasında en önemli nokta uykunuzun gelmiş olmasıdır. En kolay ve en doğru uygulama yatağa giderken içmektir. Çünkü yatağa gitmeye karar verdiğinizde uykunuz gelmiş ve beyindeki bazı hormonların da seviyeleri değişmeye başlamış demektir.
5) Ciltlerinde akne şikâyeti olanlar için de TSHS kürü mükemmel bir yardımcıdır.
6) Hekiminizin derideki mantara karşı verdiği ilacı kullanırken beraberinde TSHS kürünü uygulamak mükemmel bir takviye oluşturacaktır. Bu noktada hatırlatmakta fayda görüyorum. Mantar ilacı kullanıyorsanız, taze üzümden ve ceviz tüketiminden kesin olarak uzak durunuz.
7) Migren ağrıları, kronik baş ağrıları ve sık sık baş ağrısı şikâyeti çekenler için taze sıkılmış havuç suyu kürü (TSHSK) bulunmaz bir nimettir. Baş ağrılarından şikâyeti olanların başlangıçta hem sabah kahvaltısından sonra hem de akşam yemeğinden iki saat sonra birer bardak içmeleri en doğrusudur. Baş ağrısına karşı olan başlangıç kürü yirmi gün uygulanır ve daha sonra sadece akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak olmak üzere iki ay boyunca devam edilir. Daha sonra zaman zaman içilerek (haftada üç-dört) devam edilir. Birkaç hafta sonra, baş ağrılarından şikâyet edenler bu şikâyetlerinin giderek nasıl azaldığını hayretle gözleyebileceklerdir.
8) Bir hafta boyunca günde bir bardak taze sıkılmış havuç suyu içen erkekler cinsel performanslarındaki artışı da hayretle gözlemleyebilirler.

Küçük şeker havuçlarının taze sıkılmış suyunun bu amaçla (migrene ve Alzheimer’e karşı) kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü küçük havuçlar (yaklaşık parmak uzunluğunda olanlar) yüksek oranda şeker içerirler. Bu nedenle tüketilmemeleri gerekir. Gerek migren ve gerekse de Alzheimer’e karşı kullanılacak olan havuçların mümkün olduğu kadar en irileri, gevrek ve taze olanları seçilmelidir. Çünkü genelde iri havuçlarda şeker oranı düşüktür. Eğer migren hastasıysanız şeker oranı düşük olan havuç türünü seçtiğinizden mutlaka emin olunuz. Şeker oranının düşük olduğundan emin değilseniz, migren şikâyetine karşı havuç kürünü uygulamayınız. Alzheimer hastaları için böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak, Alzheimer hastalarının da mutlaka iri, taze ve gevrek olan havuçları kullanmaları gereklidir. Çünkü Alzheimer’e karşı etkili olan etkin maddeler hem miktar hem de çeşit olarak iri havuçlarda çok daha fazladır. Kalp krizi geçirme riski altında olanlara taze sıkılmış havuç suyu kürünü ihmal etmemelerini tavsiye ederim.

Dikkat: Şeker hastaları bu kürü uygulamazlar.

Kür: Unutkanlığa ve Alzheimer’e karşı
Üç ay boyunca her gün akşam yemeğinden iki saat sonra taze sıkılmış bir bardak (150-200 ml) havuç suyu içilecektir. Üç ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla iki-üç defa yine akşam yemeklerinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Bundan sonra altı ayda bir, bir ay boyunca uygulanabilir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmemeye özen gösterilmelidir. Her akşam taze olarak hazırlanması ve fazla bekletilmeden tüketilmesi gerekir. Kesinlikle birkaç günlük hazırlayarak buzdolabında saklanmamalıdır.

Bu uygulama aynı zamanda akciğer ve deri kanserlerine ve kalp krizine karşı da bir önleyicidir. Bu kür ile havucun yukarıda bahsedilen diğer bütün özelliklerinden istifade ediyorsunuz demektir. Piyasada satılan hazır havuç suları bu amaç için kullanıldığı takdirde başarı oranı hemen hemen %70 oranında azalabilmektedir. Bu nedenle havuç suyunu mutfağınızda kendiniz taze olarak hazırlarsanız çok daha çabuk ve başarılı sonuç alırsınız.
Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

Kategoriler: Kürler, Şifalı Bitkiler


7 Yorum gönderildi

 1. sevinç diyor ki:

  SELAMUNALEYKUM!!!Saygılar hocam! Mutevazı kişiliğinizden ötürü ve ilminizi insanlarla paylaştığınız için çok TEŞKKÜR EDERİM…

 2. gulnare diyor ki:

  boyreyim agriyir geceler daha cox.iltihab ve Kristal duzlar var.Hansi bitkiden istifade edim?

 3. Mustafa Budak diyor ki:

  Değerli HOCAM:17 şubat 2014 tarihinde sabah 0630 da kısmi feç olayını yaşadım.Kolestrolum:360 şekerim:aç,130 tansiyonum8-13 ve6-10 gibi bana neler önerirsiniz?Şimdiden teşekkür eder başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.Allah razı olsun.

 4. sahin akpinar diyor ki:

  selam olsun saygı deger hocama ALLAH ona saglıklı uzun omürler versin.ALLAH ilmini artırsın,bizlere daha faydalı olsun inşallah..

 5. Yilmaz diyor ki:

  ben yaklasik 22 senedir multiple skleroze hastasiym.
  Acaba bana önerebilceginiz herhangi bir kur veya bir beslenme cesidi varmi.

  Tesekkür ederim

 6. sibel diyor ki:

  Annemin sedef hastalığı var. Saçlarından vücuduna her yerini sarmış durumda. sebebi stres biliyoruz. Nasıl tedavi edebiliriz. Teşekkür ederim.

 7. rıfat atila özge diyor ki:

  babama GATA da Alzheimer teşhisi konuldu, eve getirdik ve burada yazdıklarınızı uyguladık. 3 ay boyunca havuç suyu verdik böle bir mucize gerçekten yok, Allah celle şanü-hu sizden razı olsun hocam, mekanınız cennet olsun inşaAllah … sakinleştirici tüm ilaçlarıda çöpe attık eskisinden daha canlı yürüyor babam, 80 yaşında hocam..
UYARI

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz, İnternet sitemizin Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu ile hiçbir ilgisi yoktur. Kendisinin internet adresi saracoglu.at 'dir. Lütfen o kanaldan kendisi ile iletişime geçiniz. Bu site sadece çeşitli kaynaklardan faydalanarak hazırlanan faydalı bilgiler içeren bir internet sitesidir.


Dut Kurusunun Faydal

Dut Kurusunun Faydaları Nelerdir? Dut kurusu vücuda kuvvet verir. Kansızlığı önlemek ...

alkali su diyeti

Alkali Su Gerçeği

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı programda, içtiğimiz su hakkında bilinmesi ...

yesil-kahve

YEŞİL KAHVE MUCİZ

Şimdi sizlere mucize denebilecek bir ürün tanıtacağım. Zahide Yetiş'in programında ...

Saman Nezlesi - Hap

Özellikle polen mevsiminde bazı alerjik reaksiyonlar baş gösterebilir. Bu alerjik ...

Böbrek ve Akciğer

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın katıldığı Zahide ile Yetiş Hayata ...